03-7527777
לבירורים והזמנות
גוואטמלה ומקסיקו - מיערות הגשם והשווקים האינדיאנים למרומי פירמידת השמש

גוואטמלה ומקסיקו - מיערות הגשם והשווקים האינדיאנים למרומי פירמידת השמש

15 יום - טיול מאורגן לגוואטמלה ומקסיקו

מסע מופלא לכפרים אינדיאנים ושווקים ססגוניים, לערים קולוניאליות ולאתרים של תרבויות בנות אלפי שנים - האולמקים, הזפוטקים, המישטקים, האצטקים והמאיה - אשר יצרו אדריכלות ואמנות יוצאת דופן ותפיסת עולם יחודית. מסע בזמן לערים מסתוריות, בהן פסלים מעוטרים ופירמידות נישאות, ולילידים האינדיאנים, צאצאי התרבויות העתיקות, הממשיכים לקיים את מסורתם באצטלה נוצרית-קתולית. מסע מסעיר למקסיקו סיטי המודרנית - מן הערים הגדולות בתבל - וליער הגשם על הצומח העשיר שבו, נהרות ומפלי מים אדירים. מסע מרגש אל התרבות והפולקלור המגוונים, הנופים המרהיבים, והאנשים המחיים את כל אלה.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב- מדריד - גואטמלה - אנטיגואה

יום ה' 28 מרץ נצא בטיסות בוקר דרך מדריד לגואטמלה סיטי, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים. לאחר השלמת סידורי המעבר נסע לאנטיגואה, בה נלון.

ימים 2-3: אנטיגואה בעת חגיגות הפסחא

אנטיגואה שימשה כבירת גואטמלה, עד שנחרבה ברעידת אדמה בשנת 1773. מאז חדלה לשמש בירה, אך היא שוקמה ובהדרגה הפכה לאחת הערים היפות במרכז אמריקה. נשוטט בסמטאות ובכנסיות המצטיינות בארכיטקטורה השאובה מן הרנסאנס האיטלקי. בימים אלו נערכות באנטיגואה חגיגות הפסחא, המתארות את הפסיון של ישו בשורת תהלוכות הסובבות ברחובות העיר. בני העיר נוהגים לקשט את הרחובות בשטיחי פרחים ונסורת צבעונית עליהם עוברות התהלוכות המרשימות. נשתלב בתהלוכות ונשתתף באירועים המתרחשים בכנסיות. בכל הלילות נלון באנטיגואה.

יום 4: השוק של צ'יצ'יקאסטנאנגו

ביום זה נערך בעיירה שוק ענק, מהמעניינים והצבעוניים ביותר במרכז אמריקה. נשוטט בין הרוכלים, נבקר בכנסייה המהווה מוקד לפולחנים נוצריים-אנימיסטיים ובפסקואל-אבאח - אתר מאיה קטן שעדיין נערכים בו טקסים שמאנים. בתום הסיור ניסע לאגם אטיטלן - אחד האגמים היפים בעולם - ונלון לחופו.

יום 5: אגם אטיטלן

נצא לסיור באגם אטיטלן, השוכן בין שלושה הרי געש מרשימים ונחשב למקום בריאת העולם באמונת המאיה. סביב האגם משובצים כפרים בהם חיים אינדיאנים בני המאיה-קיצ'ה, קקצ'יקל, וצ'וטוהיל. לכל כפר דגם לבוש מיוחד משלו. נצא לשייט באגם ונבקר בכפר סנטיאגו דה אטיטלן ובמקדש ביתי המאכלס את "מש'ימון" - ספק אל, ספק גנגסטר העומד במוקד פולחן אנטי-נוצרי מקומי. נמשיך לביקור בכפרים נוספים על שפת האגם ובעיירה פנאחאצ'ל, ונשוב למלון.

יום 6: מהשוק של סולולה וגואטמלה סיטי לפלורס

נבקר בשוק של סולולה, שיש אומרים כי הוא היפה בשווקי גואטמלה. נמשיך בנסיעה לגואטמלה סיטי - בירת גואטמלה - היא כרך שוקק חים הממוקם ברמה געשית. סביב העיר מתנשאות פסגות הרי געש, חלקם פעילים. נצא לסיור בעיר: נפתח את הביקור בכיכר המרכזית ובארמון הנשיא. נמשיך לביקור במוזיאון האנתרופולוגי האוצר את מיטב האומנות של בני המאיה לדורותיהם. לפנות ערב נצא בטיסה אל העיירה פלורס הממוקמת על שפת אגם נאה בג'ונגלים של מחוז אל פטן.

יום 7: טיקאל

יום בטיקאל - אתר המאיה האדיר והמפורסם בלב יער הגשם. באתר, שננטש לפני כאלף שנה, עשרות פירמידות, ארמונות ומקדשים, המעידים על עוצמתה של ממלכת טיקאל האגדית. נטייל במכלול האורבאני הגדול וביער העוטף אותו, בו נוכל לראות סוגים שונים של צמחים, בהם צמחי מרפא, וחיות בר המאכלסות את השמורה היפה. הלינה באזור פלורס.

יום 8: נהר אוסומסינטה

ניסע אל הנהר אוסומסינטה - מנתיבי התחבורה והסחר הקדומים באזור. נשוט על הנהר בקטע בו הוא מהווה את הגבול הבין לאומי, ונעבור למקסיקו. נבקר בבונאמפק, אתר פרה-קולומביאני קטן בו נשמרו פרסקאות צבעוניים מרתקים, ונמשיך לפאלנקה. הלינה בפאלנקה.

יום 9: פאלנקה - וייהארמוסה - פאלנקה

נבקר בפאלנקה - מן האתרים המרהיבים ביותר שהשתמרו מן התקופה הקלאסית של תרבות המאיה. בתוך ג'ונגל לח ניצבים מקדשים, פירמידות וארמונות המעוטרים בתבליטי קיר מיוחדים. אחה"צ נסע לוייהארמוסה ונבקר בפארק לה ונטה, שבו עשרות פסלים מונומנטאליים של התרבות האולמקית - "אם התרבויות של אמריקה". בערב נשוב לפאלנקה.

יום 10: אגווה אזול ומיסול הא

נעלה מחוף מפרץ מקסיקו לסיירה מאדרה, נראה את אחד מאגמי הסכר הגדולים במקסיקו ונגיע לסאן קריסטובל, העיירה הקולוניאלית הקסומה שבלב צ'יאפאס. בדרך נעצור לביקור במפלי המים של אגווה אזול - שפירוש שמם הוא מים כחולים - ובמפלי מיסול-הא. נמשיך בנסיעה לסאן קריסטובל, העיירה הקולוניאלית הקסומה שבלב צ'יאפאס. הלינה בסאן קריסטובל.

יום 11: סאן קריסטובל

סאן קריסטובל היא עיירה קולוניאלית צבעונית במיוחד בלב הסיירה מאדרה, המוקפת כפרים אינדיאניים. נטייל בשוק העירוני, אליו מתכנסים אינדיאנים מכל כפרי הסביבה, נצפה מקרוב בחיי היום-יום של האינדיאנים ונבקר בכפר הסמוך צ'אמולה ובכנסיה בה מקיימים הכפריים פולחנים שאמנים באצטלא של טקסים נוצריים. בערב נשוב ללינה בסאן קריסטובל

יום 12: קניון סומידרו – טאואנטפק

בבוקר נשוט בקניון סומידרו, שקירותיו המוריקים מתנשאים עד לגובה של 1,000 מ', ונצפה בציפורים ובבעלי החיים האופיניים לו. נמשיך בנסיעה בנוף הררי מרהיב למיצר טאואנטפק, שהוא הגבול בין אמריקה הצפונית לאמריקה התיכונה. לינה בטאואנטפק.

ימים 13-14: מיטלה – ווחאקה – מונטה אלבן

נמשיך צפונה לארץ הקקטוסים שבמדינת ווחאקה. נבקר במיטלה, בירת המישטקים. נטייל בין ארמונות המכוסים בפסיפסים תלת מימדיים; בכפר בו מייצרים שטיחים מחוטים שצבעיהם טבעיים; ובעץ העצום של טולה – מהגדולים בעולם. למחרת נבקר במונטה אלבן, בה הקימו בני התרבות הסאפוטקית מערכת מורכבת של אתרי פולחן. נסייר בעיר ווחאקה, שהיא "אתר מורשת עולמי". נבקר בכנסיה היפה של סנטו דומינגו, במוזיאון המציג את אוצרות הזהב ומיטב האומנות של ווחאקה לדורותיה ובשווקים הססגוניים של העיר. בשני הלילות נלון בווחאקה.

יום 15: פואבלה

ניסע לפואבלה, מן הערים הקולוניאליות המרשימות של מקסיקו, שאף היא "אתר מורשת עולמי". נבקר בסביבתה האינדיאנית, ובעיר עצמה נראה את הקתדראלה הבנויה אבן געשית, הכיכר המרכזית ורחובות המסחר שסביבה, ונטעם ממטעמיה המיוחדים. נלון בפואבלה.

מחיר הטיול:

מחיר לאדם בחדר זוגי 5,135 דולר
מסי נמל והיטלי דלק (עשוי להשתנות) 110 דולר
סה"כ 5,245 דולר
הערות למחיר

 •  מחיר הטיול מבוסס על טיסות בינלאומיות ופנימיות (כולל מסי נמל והיטלי דלק) במחירים הידועים לנו בעת הכנת ההצעה. במידה ויחולו שינוים במחיר הטיסות / המיסים / ההיטלים ההפרש יגבה / יוחזר בהתאם.
 •  ההצעה מוגשת עוד בטרם נעשו הזמנות בשטח. במידה ובעת ההזמנות בפועל נאלץ להחליף מלון כלשהו באחר (עקב בעיית זמינות חדרים), ו/ או להשתמש בדרגת חדרים מדרגה גבוהה מהסטנדרט עליו התבססה ההצעה, במקרים כאלו תתכן התייקרות של שירותי הקרקע בשל מהבדלי מחיר בין המלון / דרגת החדרים שתוכננה לבין המלון / דרגת החדרים שהוזמנה בפועל. במקרה כזה ההפרש יגבה / יוחזר בהתאם.

המחיר כולל:

 •  טיסות בינלאומיות ופנימיות כמפורט בתכנית הטיול.
 •  מסי נמל והיטלי דלק, כמפורט ב"מחיר הטיול" לעיל.
 •  לינה: בבתי מלון מדרגת דה לוקס ודרגה ראשונה. במקומות הקטנים בבתי מלון הטובים בנמצא.
 •  כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול וארוחת צהריים אחת וארוחת ערב אחת נוספות.
 •  תחבורה: אוטובוס ממוזג בהעברות ובסיורים כמפורט בתכנית.
 •  הדרכה: מדריך מצוות הפורום הגיאוגרפי ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
 •  דמי כניסה: לאתרים המפורטים בתכנית.
 •  מופע בלט במקסיקו סיטי.
 •  תשר: לנותני השירותים השונים.

המחיר אינו כולל:

 •  תוספת ליחיד בחדר בסך: 1,395 דולר
 •  דמי מעבר יבשתיים מגואטמלה למקסיקו בסך של כ-30 דולר.
 •  אשרות כניסה: לא נדרשות אשרות כניסה למקסיקו וגואטמלה. עם זאת מטיילים המתכוונים להגיע או לחזור דרך ארה"ב חייבים להצטייד באשרת כניסה מתאימה.
 •  מסים מקומיים: כל מס או היטל מקומי שאינו נגבה מראש בצמוד לכרטיסי הטיסה (לפירוט ההיטלים הכלולים, ראה לעיל בסעיף " המחיר כולל").
 •  ביטוח רפואי: על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול (ראה בנוסף הערות מיוחדות להלן).
CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא גוואטמלה ומקסיקו - מיערות הגשם והשווקים האינדיאנים למרומי פירמידת השמש

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���