03-7527777
לבירורים והזמנות
קירגיזסטן - מסע ג'יפים אל ההרים השמיימיים

קירגיזסטן - מסע ג'יפים אל ההרים השמיימיים

11 יום -

קירגיזסטן שוכנת בליבה של דרך המשי, למרגלות ההרים השמימיים בהם רועים "הסוסים השמימיים מזיעי הדם" כפי שתיאר גנרל סיני במאה ה-2 לפסה"נ. אנו מציעים טיול ג'יפים מיוחד העובר בנופים מרהיבים של הרי טיין שן ואלה-טו פסגות המזדקרות לרום של מעל 7,000 מ', מעיינות חמים, אוהלי נוודים (יורטות), עדרי סוסים אינסופיים והמון המון נוף ורוגע. הטיול מתאים לכל מטייל אוהב הרפתקאות ונופים ומשלים את החוויה לאלה אשר כבר טיילו באוזבקיסטן.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה תל אביב בישקק

נטוס, דרך מוסקבה, לבישקק (Bishkek) בירת קירגיסטן. הגעה בשעות הלילה המאוחרות (01:10). העברה ללינה במלון בבישקק.

יום 2: בישקק

לאחר ארוחת בוקר מאוחרת נצא לסיור היכרות ראשון עם בישקק שנודעה בשמה הקודם פרונזה. נבקר בכיכר העצמאות, במוזיאון ההיסטורי, בשוק אוש וביתר חלקי העיר. לינה בבישקק.

יום 3: מבישקק לקוצ'קור

בבוקר נקבל את הג'יפים. לאחר התארגנות נצא מבישקק לכיוון (Kara Balta), עיר הנמצאת על הדרך החוצה צפונה את הרי אלא-טו. נחצה את ההרים במעברמ טו-אשו (Too Ashuu) בגובה 3,586 מ', במקביל לאוטוסטראדה החדשה המובילה לעמק פרגנה ולגבול עם אוזבקיסטן. ניסע בעמק נהר נארין, ניסע לאורכו של הנהר השוצף תוך מעבר שטחים חקלאיים וכפרים קטנים המשמרים את העבר השבטי של קירגיסטן. בלילה נגיע ללינה בעיירה קוצ'קור (Kochkor). הלינה בבתים פרטיים (מקלחות ושירותים משותפים).

יום 4: אל אגם סונקול

יום טיול נינוח יחסית במרחב הכפרי בין קוצ'קור לאגם סונקול. נתרשם מהחיים החקלאיים הפשוטים של תושבי הכפרים, מחיי הנדודים של רועי העיזים והסוסים, נטעם מחלב הסוסות החמוץ המאפיין את האזור. נבקר באחד מן הפרויקטים הרבים לשימור האומנות ומלאכת היד הקירגיזית בעידוד בינ"ל תוך קידום עצמאותן של הנשים. נטפס אל הרמה בה נמצא האגם היפיפה (Songkul), הממוקם בקרבת דרך המשי המובילה צפונה לסין דרך מעבר טורוגארט (Torugart). לינה ביורטות (אוהלי נוודים) באגם סונקול.

יום 5: מאגם סונקול לנארין

נבקר אצל הנוודים הקירגיזיים החיים ביורטות עם עדריהם סביב האגם ונלמד אודות חייהם ותרבותם. ניפרד מנופי סונג-קול היפים ונצא בנסיעה דרומה לאורך עמק נהר סונג-קול המזין את האגם במימי הפשרת שלגים. נמשיך בנסיעה לאורך דרכי עפר דרך הכפר מינג-בולאק ואחר הצהריים נגיע לנארין (Narin), עיירת מחוז קטנה השוכנת בנוף דרמטי על הכביש הראשי המוביל דרומה לכיוון מעבר ההרים טורוגארט ואל הגבול הסיני. לינה בנארין במלון פשוט וחביב.

יום 6: מנארין לימת איסיק-קול

יום ארוך וקשה במהלכו נחצה בנסיעה ארוכה מדרום לצפון את רכס הטיין-שן המרכזי. ניסע בדרכי עפר משובשות בין צוקים נישאים, נחלוף על פני קניונים עמוקים הנפערים באבן החול האדומה ונחצה את מעבר ההרים טוסור (Tosor pass 4,100m). לאחר שנחצה את המעבר סחוף הרוחות נגלוש לאיטנו אל עבר ימת איסיק-קול (Issyk kol). אט אט יתגלו מימיה התכולים של הימה, מהגדולות באסיה. נעבור בגדה הדרומית של הימה, ניכנס בדרכי עפר אל הקניונים הרבים הנפערים במורדות הצפוניים של הרי טיין-שן. לינה בבית הארחה מקומי בטמגה (Tamga).

יום 7: טמגה, ברסקון, ג'טי אוגוז

בבוקר נצא לסיור בסביבת טמגה אל הנחלים הקרובים בהם מסתתר תבליט של בודהיסטווא, עדות נאמנה למגוון ההשפעות התרבותיות והאמונות הדתיות בנתיבי דרך המשי. נמשיך לקניון ברסקון (Barskoon) וניסע במעלה הקניון בדרך המשמשת את מכרה הזהב. נראה את המפל הגדול הנוחת אל הקרקע מגבהים עצומים. לידו את האנדרטה לזכרו של יורי גגרין, הקוסמונאוט האנושי הראשון בחלל. אחר הצהרים נסייר בקניון אבן חול אדומה (Jeti Oguz), "שבעת השוורים". לקראת ערב נגיע ללינה בעיירה (Karakol), לינה במלון מקומי.

יום 8: אלטין ארשן

יום מיוחד המוקדש לקניונים הגדולים בחלק המזרחי של הימה. ניכנס באמצעות רכב שטח רב מינוע (טיולית), בדרך אתגרית לקניון ( Altin Arashan). הדרך עוברת לאורכו של נהר גדול, מי הפשרת שלגים, קרחונים ויערות של עצי מחט ורחבי עלים. עם העלייה בגובה מתגלים לעינינו נופים אלפיניים, פסגות המתנשאות לגובה של 7,000 מ'. שיאו של היום בטבילה במי מעיינות חמים בלב עמק הנהר, עדות לפעילות הטקטונית אשר גרמה להתרוממות הקימוט האדיר של הרי טיין שן. נבלה את מרבית היום בגיחות רגליות ועם הג'יפים לפינות נסתרות במעבה ההרים. לקראת ערב נשוב לקראקול ללינה.

יום 9: מקראקול לצ'ולפון אתא

היום מוקדש לגדתה הדרומית של ימת איסיק. ניסע מערבה תוך גיחות אל קניונים מדרום לימה, נשלב טיול סוסים קצר בקניון סמיונובסקה, נסייר באתר ציורי הסלע המדהים בקרבת העיירה צ'ולפון אטא (Chulpon Ata), עדות לחיי הנוודות והפולחן שנהגו במקום אלפי שנים. נסיים את היום במלון נחמד על שפת האגם.

יום 10: רפטינג בנהר צ'וי, בישקק

נעזוב את אגם איסיק ונרד מערבה במורדו של נהר צ'ו. במידה ומצב הזרימה יאפשר, נערוך רפטינג במי הנהר. נמשיך אל אחד הקניונים הסמוכים לבישקק לקראת ערב הגעה לבישקק והחזרת הג'יפים. לינה בבישקק.

יום 11: טיסה לתל אביב

השכם בבוקר נטוס מבישקק למוסקבה, משם נמשיך בטיסה לתל אביב. הנחיתה בתל אביב צפויה בשעות אחר הצהריים.

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות בקו תל אביב דרך איסטנבול לבישקק.
מיסי נמל והיטל ביטחון בנמלי התעופה
ויזות לקירגיזסטן
לינה במלונות בדרגת תיירות ובאוהלים (יורטות) תיירותיים.
ג'יפים 5 דלתות, חדישים ומרווחים מסוגים שונים, לפי 4 נוסעים בג'יפ.
כלכלה מלאה – בוקר, צהרים וערב.
דמי כניסה לאתרים שבתוכנית.
דמי שתייה (טיפים).
דמי רישום ואפשרות ביטול.
דלק לג'יפים, קשר בין הג'יפים, מים מינראליים.
מופע פולקלור
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע.
מדריכים מקומי דובר אנגלית.

המחיר אינו כולל:

ביטול סעיף ההשתתפות העצמית – 30$ לאדם.
ביטוח בריאות ומטען. (דרוש ביטוח אתגרי) ניתן לרכוש במשרדנו.
שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.
הוצאות בעלות אופי אישי.
תוספת ליחיד לפי 2 או 3 נוסעים ברכב

תנאים כלליים לטיולי ג'יפים:

הג'יפים מושכרים מחברת השכרה מקומית, הג'יפים מבוטחים על ידי הביטוח המקומי כנהוג בחברות השכרה. ההשכרה היא באחריות המטיילים, כל פגיעה או נזק לרכב תגרור השתתפות עצמית. בעת השכרת הרכב יידרשו הנהגים לתת את פרטי כרטיס האשראי שלהם כביטחון לחברת ההשכרה, כמקובל בתחום השכרת הרכב. מטיילים המעוניינים לנהוג בטיול חייבים להצטייד ברישיון נהיגה ישראלי, וברישיון נהיגה בינ"ל בארצות שאינן מכבדות את הרישיון הישראלי. לפרטים יש לפנות למשרדנו. אין אנו אחראים לכל נזק מכל סוג שהוא לגוף, לנוסעים ולנוהגים או/ו לצד ג' כלשהו, אשר עלול להיגרם כתוצאה מהשימוש, מהנסיעה ומהנהיגה בכלי הרכב. כמו כן איננו אחראים לכל נזק שייגרם לג'יפ. הרכבים מבוטחים בדמי הגבלת אחריות CDW עד לתקרה של כ- 1,000 $ לג'יפ. (הסכום המדויק משתנה בין חברות ההשכרה). נהג מעל גיל 25. מסלול הטיול עלול להשתנות עקב אילוצים כגון: מזג אויר, דרכים סגורות או תקלות במהלך הטיול. ניתן לבטל את סעיף ההשתתפות העצמית בעלות של 30$ לאדם.

הערות:

יתר התנאים בכפוף לתנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע בע"מ
המחיר מיועד לקבוצה בת 20 מטיילים ומעלה.

מידע למטייל בג'יפים בקירגיזסטאן

מסמכים

לקראת היציאה מהארץ יש להצטייד במסמכים הבאים:
דרכון – עליו להיות בתוקף לפחות 6 חודשים מיום היציאה מהארץ, נא לצלם את העמודים הראשונים של הדרכון והוויזה , ולשמור את הצילומים במזוודה בנפרד מהדרכון.
בשל הביקורות התכופות במעברי הגבול ובצמתים, יש לשמור את הדרכון בהישג יד.
אשרה –לקירגיסטאן האשרה מתבצעת באמצעות הסוכן בחו"ל – אשרה קבוצתית.
חיסונים ותרופות

איננו מוסמכים למסור כל אינפורמציה לגבי חיסונים ו \ או תרופות נדרשים. את האינפורמציה ניתן לקבל בלשכות הבריאות המחוזיות לפחות שבועיים לפני היציאה לטיול.
לשכות הבריאות
ירושלים – רחוב יפו 86 טל:02-5314811
ת"א – רחוב הארבעה 12 טל:03-5634848
חיפה – רחוב פל-ים 15 טל:04-8633111
למשתמשים בתרופות באופן קבוע, אנא הצטיידו מהארץ בתרופות להן אתם זקוקים לכל תקופת הטיול. אנו ממליצים להצטייד בפלסטרים, תחבושות,כדורים נגד כאבים, כדורים להורדת חום, טבליות מציצה נגד כאבי גרון וכדורים נגד קלקול קיבה.
ביטוח מטען ובריאות

על כל מטייל להצטייד בביטוח מטען ובריאות. ניתן לרכוש פוליסת ביטוח ב משרדינו.
מומלץ לוודא קיום ביטוח אתגרי, המכסה פעילות הכוללת בתוכה טיולי שטח, אתגר, רפטינג וכיו"ב.
ניתן לרכוש הרחבה זאת ב משרדנו בתוספת לחבית הביטוח הבסיסי.
עם הרשמה מומלץ לרכוש ביטוח רפואי המכסה אפשרת ביטול מסיבה רפואית.
ניתן לרכוש פוליסת ביטוח במשרדי החברה להגנת הטבע רואים עולם.
שתייה ואוכל מדוכני רחוב

אין לשתות מים ממקור בלתי ידוע. רצוי לשתות מים מינראליים . בערים הגדולות ובבתי המלון אפשר להשיג בקבוקי מים פקוקים. ברב המקרים אלו הם מים מוגזים. אפשר להביא כף חשמלית להרתחת מים בחדרים לצורך בישול קפה או תה ולטיהור מי הברז. האוכל בבתי המלון ובמסעדות שנבקר בהם נחשב בטוח למדי. ברחוב ובדוכנים פירות קליפים או שטופים היטב במים מטופלים בטוחים למדי . אוכל מבושל בטוח יותר בניקיונו מסלטים טריים.
כספים

המטבע המקומי קרוי סום , ערכו הרשמי : 1 $ = כ-35 סום, (משתנה כל הזמן)
המטבע הנוח ביותר להחלפה הוא דולר אמריקאי , יש להביא שטרות חדשים בני חמש שנים לכל היותר , בשטרות קטנים של 5,1, 10, 20 . כמעט ולא ניתן להשתמש בכרטיסי אשראי למעט במלונות הגדולים. המרת הכספים תיעשה בבנקים, בבתי המלון או באמצעות המדריך המקומי המלווה.
כסף להוצאות אישיות וקניות

כמעט כל ההוצאות כלולות במחיר הטיול.
להערכתנו, סכום כסף של 10-20 $ ליום יספיקו להוצאות אישיות נוספות.
כדאי לאחסן את הכסף בחגורת כסף צמודה לגוף במהלך הטיול .
כניסות לאתרים והוצאות אחרות

תשלום עבור כניסות לאתרים כלול במחיר הטיול, בחלק מן האתרים גובים תשלום נוסף עבור מצלמות רגילות ומצלמות וידאו. מטיילים המעוניינים לצלם ישלמו במקום.
(התעריפים משתנים מאתר לאתר ונעים בין 0.5-1.00 $ לאתר).
כמו כן יש לשלם בזמן הארוחות עבור משקאות קלים ומשקאות חריפים במידה והוזמנו.
תקשורת

קיים חיוג ישיר בין קירגיסטאן לישראל. שיחות הטלפון אפשריות מבתי המלון (יקר) או מבתי האירוח ומ משרדי הדואר (זול) השיחות לעיתים אינן ישירות ויש להזמין אותן דרך המרכזייה במלון ,או דרך המרכזייה הראשית בדואר . רצוי לבקש מבני ה משפחה לחייג אליכם לפי המספרים המצורפים בשעות הלילה (ערב בארץ) ולצפות למספר אכזבות בדרך .
אין אפשרות לערוך שיחות גוביינא. הודעות דחופות למטיילים אפשר להעביר דרך משרדי החברה בארץ.
טלפונים בשיטת GSM הם בעלי יכולת קליטה באזורים נרחבים בקירגיסטאן.
מזג האוויר

מרכז אסיה הוא האזור היבשתי ביותר בעולם, המרוחק אלפי קילומטרים מן האוקיינוסים והשפעתם הממתנת . הטמפרטורות נעות בין חם רב אך יבש , למעלה מ- 30 מעלות , במהלך חודשי יוני ועד ספטמבר , לבין קור מקפיא של עשרות מעלות מתחת לאפס בחודשי ינואר ועד פברואר. ההפרשים בין יום ולילה הם גדולים, ועלולים לנוע במשרעת של 30-20 מעלות , וכמו כן ההבדלים בין אזורי המדבר הנמוכים ואזורי ההרים הגבוהים הם גדולים למדי.
טיסות

הפרטים הסופיים והמדויקים של מועדי הטיסות ימסרו סמוך למועד יציאת הטיול. תכנית היום הראשון והאחרון בעקבות שינוי ביום או בשעת הטיסה. שינויים אלה אינם בשליטתנו והם כפופים ללוח הטיסות הכללי של חברות התעופה.
מסי נמל

יחד עם התשלום עבור כרטיס הטיסה יגבו מכם מסי נמל ליוצאים מישראל, ומקירגיסטאן.
טיפים

כל הטיפים בטיול (שנאספו מראש) משולמים ע"י המדריך, עבור נותני השירותים המקומיים
(סבלים, נהג, מדריך מקומי, מלצרים וכד'). כאשר אוכלים במסעדה שלא במסגרת הארוחות הכלולות במחיר הטיול הטיפ הוא אישי. (מקובל להשאיר טיפ בגובה 10-15%).
הערות כלליות

המפגש עם המדריך (או עם נציג חברתנו) בשדה התעופה יהיה ע"פ דף הזימון, שיימסר לכם עם כרטיס הטיסה סמוך למועד יציאת הטיול.
לאחר "בדיקת נוכחות" יעבור המטייל את הנהלים הרגילים ליציאה מהארץ.
דף המסלול המופיע בתוכנית שקיבלתם מהווה את מסגרת הטיול עם זאת יתכן ויחולו שינויים במהלך הטיול.
רשימת ציוד מומלץ

סנדלים
נעלי הליכה נוחות(+גרביים)
מעיל גשם דק
סוודר/מעיל חם
מטריה, כפפות, צעיף
כובע
משקפי שמש
ציוד עזרה ראשונה אישי
שפתון נגד יובש
קרם הגנה מהשמש
למכורים לקפה מומלץ להביא את הקפה האהוב עליכם ותרמוס.
מפות טיולים
סרטי צילום/כרטיסי זיכרון / בטריות בכמות מספקת
מתאם 2 פינים לשקע חשמלי.
עזרה שנייה
תכשיר דוחה יתושים
פנס
אנו מאחלים לכם טיול נעים
צוות החברה להגנת הטבע רואים עולם

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא קירגיזסטן - מסע ג'יפים אל ההרים השמיימיים

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���