03-7527777
לבירורים והזמנות
הטיול המקיף למרוקו כולל רכס האנטי אטלס

הטיול המקיף למרוקו כולל רכס האנטי אטלס

13 יום - הטיול במהלך חול המועד פסח

מסע אל הנופים עוצרי הנשימה של מרוקו המשתרעים על שטח נרחב בין האוקיאנוס האטלנטי לבין מדבר הסהרה. זהו טיול מקסים שמעורבים בו מציאות, דמיון, חלומות, אגדות  וקברי קדושים. מסע אל ארץ של ניגודים בין הירוק המיוער של הרי האטלס אל מול צחיחותו של מדבר סהרה. בין החוף האטלנטי הארוך והסלעי, לבין נאות התמרים וערוגות הבוסתנים. המולת שווקים, בליל שבטים, תלבושות צבעוניות, ערים גדולות ועתיקות ואווירה חושנית ומסעירה.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב, קזבלנקה

נצא בטיסה דרך אירופה לקזבלנקה (Casablanca), הבירה הכלכלית של מרוקו. עם ההגעה נערוך סיור קצר בעיר המהווה הבירה הכלכלית והחברתית של מרוקו.  נערוך סיור רכוב במרכז העיר ונתרשם ממסגד חסן השני - אחד המסגדים הגדולים בעולם שנבנה כולו (כמעט) ע"י אמנים מקומיים. נמשיך לאורך חוף האוקיאנוס האטלנטי,אל רבאט (Rabat) בירתה של מרוקו. נבקר באתר העיר ככל שיותיר הזמן. נתרשם מסגנונות הבניה השונים הפזורים בעיר, שרידים לתקופות קדומות. נבקר ברחבת ארמון המלך המפואר, מקום משכנו של מלך מרוקו. נראה את המוזוליאום של מוחמד החמישי ובנו חסן השני, אשר משקף את מיטב האומנות והארכיטקטורה של מרוקו. לינה ברבאט.

יום 2: רבאט, וואזאן, שפשאוון

נמשיך ונבקר באתרי רבאט - ממגדל (טור) חסן שברחבת המבנה המשקיף על הגשר שחוצה את נהר בו רג-רג ונצפה לעבר סלה (Sela)  תאומתה של רבאט. נבקר בקסבת אודיה הציורית על סמטאותיה הצבועות בכחול והמשקיפה אל מוצא הנהר והאוקיאנוס. לקראת צהריים, נצפין אל עבר רכס הרי הריף המרשימים ואל העיירה הציורית שפשאוון (Chefchouen). בדרכנו נעבור בעיירה וואזאן (Ouazan) בה חיו בעבר יהודים רבים ולידה נמצא קברו של רבי עמרם בן דיוואן זצ"ל אחד מגדולי רבני מרוקו. את שעות הערב נבלה בסמטאותיה הציוריות של שפשאוון. לינה בשפשאוון.

יום 3: שפשאוון, מקנס, פס

את שעות הבוקר נבלה בסמטאותיה הציוריות של שפשאוון -  עיר מחוז מרכזית הממוקמת בשולי רכס הרי הריף, נצא לסיור בסמטאות הכחולות ב"מדינה" ובין הבתים הלבנים הבנויים בסגנון ספרדי. נעלה אל ראש המעיין ונראה את שפע המים הזורמים המזינים טחנות קמח ומכבסות ידניות. נסייר לאורכו של הערוץ הזורם במורד העיירה. לאחר הביקור נצא דרומה לעבר מקנס (Meknes) עיר בה חיה קהילה יהודית חשובה אשר מאות מבניה עלו ארצה כבר המהלך שנות ה-30 של המאה ה-19. נבקר במוזוליאום של מולאי איסמעיל, השליט התקיף והחזק בן המאה ה-17, ממייסדי השושלת העלאווית השולטת במרוקו עד היום. נראה את "באב אל מנסור", השער המהודר, הנחשב ליפה במדינה ונסייר ברחבת השוק ההומה למרגלותיו. נמשיך לפס ללינה.

יום 4: פס

היום ייוחד לביקור בבירה הדתית והתרבותית של מרוקו - פס (Fes) אשר השכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. נסייר ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם, נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי: בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי, השמור היטב. בערב נצא לבילוי וארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בפס.

יום 5: פס, איפרן, ארפוד

יום נסיעה ארוך ומרשים לפנינו במהלכו נחצה את רכס הרי האטלס התיכון ואת רכס הרי האטלס הגבוה בואכה מדבר סהרה. הנופים ישתנו לעינינו במהלך יום זה מדי כמה שעות. מנופי יערות אלונים וארזים אל נופי מדבר חשופים, רמות גבוהות ונאות מדבר ודקלים. נבקר בעיירת הקיט איפרן (Ifran) ובסביבתה היפה, נחצה את הרמות הגבוהות וניסע לאורכו של קניון עמק הזיז (Ziz) בנופים פראיים של שברים גיאולוגיים ושטחים חקלאיים. נחלוף על פני קסבות הבנויות מלבני בוץ ולעת ערב נגיע לארפוד (Erfoud ) נאת המדבר הענקית של עמק הזיז. לינה בארפוד.

יום 6: יום טיול ג'יפים בסהרה (נהגים מקומיים)

טיול ג'יפים של יום מלא במדבר סהרה. נעבור בין חמדות עצומות אל השכבות הנטויות של מרגלות האטלס הגבוה העשירות במאובנים. נבקר במחצבת מאובנים, ננסה לפגוש נוודי מדבר המקיימים אורח חיים עתיק ומיוחד, נעלה על דיונות החול המפורסמות של מרזוגה (Merzuga), נסייר בנאת המדבר ונתוודע לאופי החיים המיוחד של תושבי המדבר. נמשיך בנסיעה ארוכה אל העיירה ריסאני (Risani) הנקודה הדרומית ביותר של סחר השיירות במרוקו. נבקר בריסאני לשעבר סיג'יל מסה (Sijil Mesa), עיר השיירות האדירה ומקום מוצאם של המשפחה העלווית השולטת במרוקו ומשפחת אבוחצירה היהודית. לינה בארפוד.

יום 7: טודרה, דאדס\ וארזרזאזאת

עם בוקר ניסע צפון מערבה דרך אתר החט'ארות (פוגארות) עשרות קילומטרים של תעלות מים תת קרקעיות שסיפקו מים לישובי הסהרה. נגיע אל קניון הטודרה (Todra) ונערוך טיול רגלי בנאת המדבר בין שדות מוריקים, כפרי בוץ נטושים ומיושבים תוך ניסיון לגעת באורח החיים המיוחד במקום. נמשיך עם פתחו של הקניון ונתרשם מגובה קירותיו הזקופים ומן המים הזורמים. נמשיך מערבה לביקור בקניון נוסף: קניון נהר הדאדס (Dades) ובו כפרים ובוסתנים. נתרשם מסלעי הקונגלומרט היוצרים צוקים גבוהים. נראה את בתי הבוץ המתפוררים בקסבות העתיקות ואת הבניה החדשה המחליפה אותם, גם היא מבוץ. לינה בדאדס או בוארזאזאת.

 

 

יום 8: אית בן-האדו, אגדיר

נמשיך בנסיעה בדרך הקסבות המפורסמת אשר נסללה על ידי הפרוטקטורט הצרפתי, לאורך מדרונותיהם הדרומיים של הרי האטלס הגבוהים עד לווארזאזת (Ouarzazat), עירו של הפאשה גלאווי. נמשיך ונבקר באחת הקסבות השמורות והיפות ביותר במרוקו, אית-בן-האדו (Ait Ben Hadu). זוהי קסבה שהוכרזה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו, הבתים העשויים מבוץ שוקמו, הרחובות נבנו מחדש והתושבים מנסים להתפרנס מן התיירות העוברת במקום. הקסבה שמשה כזירה לסרטים רבים, ענף המתפתח במהירות במרוקו. נעבור בתארודנט (Taroudant) לה היסטוריה עשירה ועבר יהודי מעניין. לקראת ערב נגיע לאגדיר (Agadir) ללינה.

 

יום 9: יום ג'יפים מלא ברכס האנטי אטלס

יום גיפים מלא באזור רכס האנטי אטלס. נצא מאגדיר לעבר רכס האנטי אטלס המהווה חלק ממדבר סהרה. הנוף ישתנה באחת עם העלייה על המדרונות הדרומיים של הרכס. נשלב הליכות רגליות קצרות וביקור בכפרים קטנים ושכוחי אל על רקע רכס ההרים הדרומי ביותר במדינה. לקראת ערב נחזור לאגדיר ללינה.

 

יום 10: אגדיר, א'סווירה

עם בוקר נבקר באגדיר עיר התיירות הגדולה והחשובה של מרוקו שנבנתה מחדש לאחר הריסתה המוחלטת ברעידת האדמה הקטלנית בשנת 1960. נבקר בנמל הדיג ונעלה לתצפית מהמצודה העתיקה. נמשיך בנסיעה לאורך החוף ודרך אחד האזורים הבודדים והגדולים בעולם לגידול עץ הארגאן (Argan) אשר מפירותיו מפיקים שמן מיוחד המשמש הן למאכל והן לתעשיית הקוסמטיקה. לקראת ערב נגיע לא'סווירה (Essouira). לינה בא'סווירה.

 

יום 11: א'סווירה, מרקש

את שעות הבוקר נבלה בא'סווירה, עיר הנחשבת ליפה שבערי החוף. א'סווירה, או בשמה העתיק מוגדור (Mogador) היא עיר נמל עתיקה שבתיה מסוידים לבן כצבע חול הים ומשקופי החלונות צבועים כחול כמימיו. ב"מדינה" שלה פזורים בתי מלאכה ושווקים וב"מלאח" ניתן לראות עדיין כמה מבתי היהודים. בתום הביקור ניסע מזרחה למרקש ( Marrakesh), אשר נתנה למרוקו את שמה. בערב נצא לבקר בג'מע אל פנע – הכיכר המרכזית של העיר שהוכרזה כאתר מורשת עולמית ובה מתקיים מדי ערב שוק אוכל גדול ושלל הופעות ואמני רחוב.לינה במרקש.

יום 12: מרקש, אוקמידן הרכס האטלס הגבוה

את חציו הראשון של היום נקדיש לביקור באתרי מרקש: ארמון אל באהיה, המלאח היהודי ובית הכנסת וכמובן השוק הגדול והצבעוני המפורסם. אחרי א. צהריים נצא ממרקש דרומה לכיוון רכס האטלס הגבוה לאתר הסקי אוקמידן ((Oukaimeden. הדרך עוברת בין קסבות הרריות וכפרים ברברים. נסייר באתר ובסביבתו. לקראת ערב נחזור ללינה במרקש.

יום 13: מרקש תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה ומיקומה, המשך סיור במרקש. העברה לשדה לטיסה לתל אביב דרך אירופה. נחיתה בארץ ביום ה - 14.

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א – קזבלנקה\מרקש – ת"א (דרך אירופה).
מיסי נמל והיטל ביטחון .
אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.
כלכלה על בסיס חצי פנסיון.
אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
שני ימי טיול ג'יפים מלאים ע"פ התוכנית.
רכבים קטנים במקומות שהאוטובוס אינו מגיע.
דמי כניסה לאתרים שבתכנית .
ארוחת ערב חגיגית במסעדה מקומית בפס.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
ערכות שמע להדרכה.
ויזה למרוקו.
מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.
מדריכים מקומיים בהתאם לצורך.

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.
ארוחות צהרים.
ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.
הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו'
שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
מרוקו מופיעה באזהרות המסע שפרסם מטה לוט"ר. אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ בכתובת: www.mfa.gov.il. בטיולנו, אנו מתרחקים ממוקדי סיכון.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.


הרשמה במשרדי החברה להגנת הטבע רואים עולם
רחוב מנחם בגין 14 רמת גן  52700
טלפון: 03-7527777 פקס: 03-7527117
www.roimolam.co.il

 

 
CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא הטיול המקיף למרוקו כולל רכס האנטי אטלס

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���