03-7527777
לבירורים והזמנות
צפון קפריסין (התורכית)

צפון קפריסין (התורכית)

4 ימים - טיול מאורגן לקפריסין התורכית, טיול מאורגן לקפריסין הטורקית

קפריסין, האי השלישי בגודלו בים התיכון, ממוקם בצידו המזרחי של הים התיכון. לאי היסטוריה עשירה, המשתרעת על פני כ-9,000 שנה. היסטוריה זו שזורה באירועים דרמטיים, הנובעים ממיקומו הגיאוגרפי והאסטרטגי של האי, אשר משכו אליו תרבויות רבות. עד היום מושפעת תרבותה של קפריסין מכמה וכמה תרבויות, אך היוונים הם אלו אשר הטביעו בו את חותמם והעניקו לו את זהותו ושפתו. ב-1960 קיבלה קפריסין את עצמאותה מהשלטון הבריטי, אולם ב-1974 פלש הצבא התורכי לאי, השתלט על חלקו הצפוני והוא מחזיק בחלק זה עד היום. כיום מחולק האי לשני חלקים, כשחלקו הדרומי מאוכלס ונשלט על ידי היוונים. עם התחממות היחסים בין שני חלקיה של קפריסין והקלת אפשרות המעבר למבקרים ומקומיים כאחד נוכל לסייר בחלקה התורכי של קפריסין.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה לקפריסין, קירניה וסנט הילריון

בבוקר נצא בטיסה ישירה ללרנקה , נפגוש את הרכב ונתחיל בנסיעה צפונה לעבר ניקוסיה (Nicosia, Lefkosa), בירתה המחולקת (עדין) של קפריסין. נחצה את מעבר הגבול צפונה וניסע לקירניה (Kyrenia), עיירת דייגים מקסימה השוכנת למרגלות הרי קירניה המיוערים הצונחים בתלילות אל הים. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי ובו אוניה הלניסטית מן המאה ה-4 לפסה"נ. נעלה למצודת סנט הילריון. המתנשאת מעל קיריניה בראשו של צוק תלול. נסיים במבצר בלפאיס (Bellapais) הצלבני, המצטיין בארכיטקטורה גותית מרשימה. לינה בניקוסיה או בקריניה.

יום 2: סלמיס, פמגוסטה וסביבתה

ם בו ניסע לפמגוסטה (Famagusta -Gazimagusa) העתיקה השוכנת בין חומות וונציאניות. נסייר על החומות, מגדל העוז, מגדל אותלו (של שקספיר) הארמון הוונציאני וקתדראלת סנט ניקולאס אשר הפכה למסגד לאלא פאשה. נבקר בסלמיס (Salamis), האתר הארכיאולוגי החשוב והמרשים ביותר של קפריסין. נבקר בפורום הרומאי, במקדש זיאוס, במרחצאות, בתיאטרון הענק וביתר חלקי העיר. נצפה אל האזור בו שכנו מחנות המעפילים היהודים שגורשו מחופי הארץ בזמן המנדט הבריטי (כיום מחנה צבאי). לינה בניקוסיה או בקריניה.

יום 3: רכס קירניה, מפרץ מורפו

בבוקר ניסע לאורכו של רכס קירניה תוך תצפיות נפלאות אל הים ואל הרי הטרודוס. נמשיך מערבה אל העיירה מורפו (Morfu, (Guzelyurt, בה נבקר במוזיאון הארכיאולוגי המכיל ממצאים חשובים מקברים ומאתרי הסביבה ובהם פסל ייחודי של ארטמיס. נבקר במנזר סנט מאמאס (St' Mamas), הסמוך. נמשיך לביקור בארמון ווני ((Vouni, ארמון מהודר מן המאה ה-5 לפסה"נ בו שרדו מבני פאר, מערכות מים ומקדש אתנה. לסיום נבקר בעיר העתיקה סולי (Soli) ובה בסיליקה אשר רצפתה מכוסה פסיפס, תיאטרון מרשים ובו כ-4,000 מושבים. לינה בניקוסיה או בקריניה.

יום 4: ניקוסיה משני עברי החומה

יום זה יוקדש לניקוסיה (Nicosia), הנקראת לפקושה (Lefkosa) בשפה התורכית. הבירה המחולקת היחידה שעדין נותרה בעולם. בסיור נתמקד בעיקר בעיר העתיקה המוקפת חומה וונציאנית המכילה את מרבית האתרים ההיסטוריים והמוזיאונים (ונבקר גם בעיר החדשה המכילה את מרכז העסקים הראשי, חנויות רבות ומגוון אתרי פנאי ותיירות). נראה את ארמון הארכיבישוף- מבנה מרשים ומודרני, שנבנה בסגנון פסאודו-ונציאני, את שער פאפוס, את המוזיאון הארכיאולוגי העשיר במוצגים. נחצה ברגל את ה"קו הירוק" ברחוב לדרה הקפריסאי יווני (Lidra Street), הרחוב המפואר ביותר בקפריסין היוונית את נקודת הגבול לקפריסין התורכית ונבקר באתריה של לפקושה ובהם שער קיריניה, מוזיאון הדרווישים, מסגד סלימייה, החאן המשוחזר ועוד'. לקראת ערב העברה לשדה התעופה בלרנקה וטיסה לתל אביב.

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א – לרנקה – ת"א
מסי נמל והיטל ביטחון.
4 ימי סיור (3 לילות) בקפריסין התורכית – בהתאם לתוכנית המפורטת
אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות 3*-4* טובים (ללא שירותי סבלות)
כלכלה על בסיס חצי פנסיון – 3 ארוחות בוקר + 3 ארוחות ערב)
אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
דמי כניסה לאתרים שבתכנית.
תשר לנותני השירותים המקומיים (מטבח, מדריכים ונהגים)
הדרכה: ע"י מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם
מדריך מקומי דובר אנגלית

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים
ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.
הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכיו"ב

הערות:

תוכנית הסיור ומקומות הלינה עשויים להשתנות

תנאי תשלום ודמי ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא צפון קפריסין (התורכית)

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���