03-7527777
לבירורים והזמנות
סרדיניה וקורסיקה כולל פסטיבל האביב בסאסארי

סרדיניה וקורסיקה כולל פסטיבל האביב בסאסארי

12 יום -

שני איים שכנים, קרובים - רחוקים, צרפתי – איטלקי,  דומים אך שונים, שידעו פולשים רבים וגם כשנכבשו הצליחו לשמר את ייחודם ולפחות את רוחם המרדנית. כאן ניתן לחוש  בניחוח של ימים עברו, של תרבויות רועים הרריות, של אתרים פרהיסטוריים חידתיים, של "פרובינציאליות" אירופאית, קצת מההווה, של מוסיקה פוליפונית שונה וצליל שפות אחרות, גרפיטי שהפך אמנות  ובעיקר הנופים הנפלאים כשסלעי גרניט אדום מכוסים יער ירוק נופלים בתלילות לים כחול...שניהם יחד, אך כל אחד לחוד: סרדיניה – אי של ניגודים: שרידי התרבות הנוראגית העתיקה המיוחסת לשרדנים (על שמם האי סרדיניה) קרוביהם של שכנינו הפלישתים, שהשאירו אחריהם מאות אתרים מדהימים, בנויי אבן שאין דומה להם בשום מקום (חוץ מאשר אולי אצלנו בוואדי ערה). תרבות רועים חצי נוודית בהרים באזור הברבאג'ה ("הברברים" כך קראו להם הרומאים)  ופאר חלומותיהם של אנשי האלפיון העליון – חוף האזמרגד הנפלא. קורסיקה "האי של נפוליון" שנולד בו, זנח אותו ורק התיירים זוכרים אותו לטוב. ערים שאופיין איטלקי – צרפתי, נופי הרים תלולים ומצוקי גרניט מחודדים עוצרי נשימה, קניונים מרהיבים ודרכי רועים עתיקות וגם פוליטיקה מרתקת, שואפת דרור, עד היום.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב – קליארי (סרדיניה)

עם בוקר נטוס דרך רומא לקליארי (Cagliari), עם ההגעה נערוך סיור בעיר במהלכו נבקר גם במוזיאון הארכיאולוגי שם נפגוש לראשונה בשרידיהם המפתיעים של אנשי התרבות ה"נוראגית" בני האלף השני לפנה"ס . לינה  בקליארי' ארוחת ערב במלון.

יום 2: קליארי, סו נוראקסיום 2: סו נוראקסי, ג'נרג'טו (סרדיניה), ג'נרג'טו (סרדיניה)

ניסע אל האתר ה"נוראגי" השמור היטב "סו נוראקסי" (Su Nuraxi) וננסה להבין את מהותם של מבני האבן המוזרים. נמשיך לאזור ההרים הגבוהים, הרי ג'נרג'נטו (Gennargentu) - לב ליבו (הגיאוגרפי והאידיאולוגי) של האי סרדיניה. לינה באזור החוף המזרחי בקלגונה (Calagonone). ארוחת ערב במלון.

 

יום 3: טיול ג'יפים (סרדיניה)

היום נערוך טיול ג'יפים באזור שמורת הטבע שבלב הרכס. נבקר בכפרים קטנים ומבודדים, נראה את בני המקום בתלבושתם המסורתית הפשוטה  בצהרים נאכל ונבלה במחיצתם של הרועים המקומיים, שמחלב הכבשים שלהם מייצרים את גבינת הפקוריני הטעימה. נסייר בכפר אורגוזולו (Orgosolo) שייתן לנו ממד אחר למושג "גראפיטי" -  אמנות ה"מוראלס" (ציורי קירות)  העממית מקומית, מחאתית וכמובן פוליטית. אחר הצהרים ניסע לסנטה טרזה (Santa Teresa) ללינה. ארוחת ערב במלון / מסעדה מקומית.

יום 4: האי מדלנה וחוף האזמרגד (סרדיניה)

בבוקר ניסע לפלאו (Palau) ונשוט אל הארכיפלג של איי מדלנה (La Maddalena), נבקר בביתו של  הגיבור הלאומי, ג'וזפה גריבלדי הניצב על האי קפררה (Caprera), אחר הצהרים נבקר בחוף האזמרגד – מגרש המשחקים של האלפיון העליון. נשוב למלוננו בסנטה טרזה. ארוחת ערב עצמאית.

 

יום 5: סאסארי – פסטיבל האביב, אלגרו (סרדיניה)

את מרבית היום נבלה בסאסארי (Sassari), בה מתקיים בכל שנה מאז שנת 1899בעונת האביב  פסטיבל צבעוני שמציין את ההתחדשות עבור תושבי סרדיניה. נחזה בתהלוכה הססגונית בה משתתפים מאות רוכבים בבגדים מסורתיים, בשלל מופעי רחוב , מוזיקה וריקודים. לינה באלגרו. ארוחת ערב עצמאית.

 

יום 6: אלגרו (סרדיניה)

בבוקר נשוט למערת נפטון ונסייר במערה המיוחדת הכוללת תופעות קרסטיות מרשימות ומי ים בגוון טורקיז. (השייט תלוי במצב הים), בתום השייט ניסע לביקור ביקב הממוקם בלב יער אלוני שעם, סיור כולל טעימות וכיבודים. לקראת ערב נסייר באלגרו העתיקה שעדיין משמרת את מסורת הכיבוש הקטלוני ומדברים בה נוסף לאיטלקית וסרדית – גם קטלונית. נשוטט בסמטאות הציוריות ונראה את הנמל, את שרידי הביצורים העתיקים ואת מגדל הפעמונים העתיק. לינה באלגרו.

ארוחת ערב עצמאית.

 

יום 7: צפון סרדיניה, קסטלסרדו, שייט לבוניפאציו (קורסיקה)

בבוקר ניסע מזרחה לאורך החוף הצפוני של סרדיניה, נבקר בעיר העתיקה קסטלסרדו (Castelsardo) הממוקמת על צוק גבוה (באמצעות שאטלים). לאחר הסיור נשוב לעיר הנמל סנטה טרזה (Santa Teresa Gallura), ממנה נפליג במעבורת לבוניפאציו Bonifacio)). נתמקם במלון ונצא לסיור בעיר התלויה על צוק מלבין מעל מפרץ מקסים וממנה נשקפות תצפיות נפלאות אל הים. לינה בבוניפאציו. ארוחת ערב במלון/מסעדה מקומית

 

יום 8: בוניפציו – פיליטוסה – אג'קסיו (קורסיקה)

בבוקר נערוך שייט קצר אל אחת מהמערות הימיות שאזור זה משופע בהם. נצא מן העיר וניסע דרך חורש ים-תיכוני סבוך ומצוקי גרניט אדומים לעבר האתר הניאוליתי פיליטוסה (Filitosa), בו נראה מנהירים (עמודי אבן פרה-היסטוריים) שגילם נאמד בכמה אלפי שנים. אחר הצהרים נגיע לאג'קסיו (Ajaccio), בירת קורסיקה שבה נולד נפוליאון. לינה באג'קסיו. א. ערב במלון/מסעדה מקומית.

 

יום 9: אג'קסיו, אזור הקאלאנק, פורטו (קורסיקה)

את חלקו הראשון של היום נבלה בסיור בסמטאות העיר העתיקה ובנמל הציורי של אג'קסיו. נבקר במוזיאון האומנות פש ובבית נפוליאון. אחר הצהרים ניסע צפונה לאורך החוף המערבי של האי ונבקר באזור הקאלאנק (Calanque) העשיר בתופעות גיאולוגיות מרשימות. לינה בפורטו. ארוחת ערב במסעדה מקומית

 

יום 10: שמורת סקנדולה, קורטה, בסטיה (קורסיקה)

בבוקר (אם מזג האוויר יאפשר) נפליג לחצי האי סקנדולה (Scandola) לביקור בשמורת טבע מופלאה. השייט עובר בין נופי גרניט אדומים, שלל תופעות גיאולוגיות וכפרים חבויים. בצהרים נפנה מזרחה, לכיוון העיירה קורטה (Corte), הלב הגיאוגרפי והתרבותי של האי. נסייר בעיר העתיקה, נספר את סיפור העצמאות הקורסיקאית מימי פסקל פאולי ועד המחתרת העכשווית. בתום הסיור ניסע צפונה אל קצה האצבע של קורסיקה העיר בסטיה (Bastia). ארוחת ערב במלון.

 

יום 11: בסטיה

את הבוקר נבלה בסיור בבסטיה, עיר מסחרית חשובה בצפון קורסיקה עם שורשים עמוקים אל ערי המסחר האיטלקיות ובראשן גנואה. נסייר בעיר העתיקה, על כנסיותיה וארמונותיה ואף ניסע לסיור בנופי כף קורס (Cape Corse) לאורך הים אל קצה הציפורן של אצבע בסטיה. בדרך נבקר בכפרי הדייגים ארבלונגה (Erbalunga) וצנטוריCenturi) ), לינה בבסטיה. ארוחת ערב במלון. (תוכנית יום זה עוד לא סגורה – צפויים שינויים קלים)

 

יום 12: סיור בבסטיה, מעבורת לניס (צרפת) וטיסה לרומא ולתל אביב

בבוקר נצא במעבורת לניס ( כ-5 ש' הפלגה), סיור בניס בהתאם לזמן העומד לרשותנו עד הטיסה לתל אביב דרך רומא.

 

המחיר כולל:

טיסה בכרטיס קבוצתי בקו:  תל אביב – רומא –ניס- תל אביב

טיסות פנים בקו: רומא – קליארי - תל אביב (ייתכנו שינויים אל יעד הטיסה בסרדיניה)

מסי נמל והטל בטחון 

בתי מלון מדרגת תיירות טובה 3*-4* (ראו רשימה מפורטת בגוף הדוא"ל). 

אוטובוס תיירים נוח לאורך כל הדרך

כלכלה: ארוחות בוקר במלונות + 8 ארוחות ערב במלונות או במסעדות בהתאם למופיע בתוכנית

טיול ג'יפים ברכס ג'נרג'טו כולל ארוחת צהרים קלה

ביקור ביקב בסרדיניה כולל טעימות

מעבורת מסרדיניה לקורסיקה

מעבורת מבסטיה לניס

שייטים לפי התכנית

דמי כניסה לאתרים שבתכנית.

תשר לנותני השירותים המקומיים.

הדרכה  על ידי נורית רז מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם

ערכת שמע לנוסע

מים באוטובוס

 

סבלים בבתי המלון - אנא, קחו בחשבון שלא בכל מלון ניתן להשיג סבלים. אנו מזמינים ונעשה כל מאמץ להשיג שרות זה.

 

המחיר אינו כולל:

הוצאה ו/או הארכת דרכון

ארוחות צהריים וארוחות ערב שאינן מצוינות בתוכנית.

ביטוח בריאות ומטען (חובה על כל משתתף לבטח עצמו). ניתן לרכוש ביטוח נסיעות גם במשרדנו

הוצאות בעלות אופי אישי.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

.

 

הערות חשובות:

הביקורים ביום הראשון וביום האחרון תלויים בשעות הטיסות.

סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות כתוצאה משינוי חברת התעופה ו/או יעדי ושעות הטיסה.

קיום השייטים (בוניפציו, סקנדולה,) תלוי במצב הים, נמצא אלטרנטיבות הולמות בעת הצורך.

רמת בתי המלון – אנא קחו בחשבון שרמת בתי המלון באיים אלו אינה גבוהה. ישנם בתי מלון מעטים המארחים קבוצות. אנו משתמשים בבתי מלון נוחים ונקיים המוכרים לנו מטיולים קודמים.

תעופה - בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

ביטוח נסיעות - אנו ממליצים לקנות ביטוח נסיעות הכולל ביטול טיול בעת ההרשמה.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

1. במעמד ההרשמה יש לשלם 450 יורו לאדם. את היתרה ניתן לשלם בכרטיס אשראי ב 3 תשלומים שווים ללא ריבית (תשלום אחרון יוני 2020).

2. יתר התנאים בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע

 

יתר התנאים  בהתאם לתנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא סרדיניה וקורסיקה כולל פסטיבל האביב בסאסארי

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���